Dětská stomatologie

V naší ordinaci věnujeme zvláštní pozornost ošetřování dětí. První návštěvu u stomatologa by dítě mělo absolvovat v doprovodu rodičů již kolem prvního roku života. Toto vyšetření probíhá formou hry, povození na křesle, seznámení se s ordinací a je důležité pro získání důvěry dítěte. O dočasné zuby je nutné pečovat stejně jako o stálé a zabránit jejich předčasnému zkažení a ztrátám, které mohou negativně ovlivnit stav stálého chrupu.

Pečetění fisur

Zákrok pečetění fisurU starších dětí provádíme pečetění fisur. Podstatou této metody předcházení zubního kazu je aplikace speciálních plastických materiálů, tzv. pečetidel do rýh a jamek na povrchu zubu, které je po ztuhnutí uzavřou a zabrání v těchto místech vzniku zubního kazu. Nejčastěji se pečetí první stálé stoličky (ve věku 6-7 let) a druhé stálé stoličky (ve věku 11-13let), a to vždy brzy po prořezání.

Bezbolestné odstranění zubního kazu

Bezbolestné odstranění zubního kameneV naší ordinaci používáme moderní metodu ošetření zubního kazu bez vrtání. Jedná se o použití přístroje HealOzone, kterým je aplikován ozón do místa kazu. Jedná se o bezbolestné, neinvazivní odstranění menších kazů.